• Film İstek
 • Rastgele
 • Kayıt Ol
  Giriş Yap
  Şifremi Unuttum
  Şifremi Unuttum
  Giriş Sayfası

  En Son Eklenen Videolar Güncellendi

  The Other Side of Hope 2017 hd izle
  • IMDb puanı: 7,3
  • İzlenme: 24 izlenme
  • Yorum: Yorum yapılmamış
  • Tarih:

  The Other Side of Hope 2017 Filminin Konusu : Bunu Altın Ayı resmi yarışmasının bir parçası olan Berlinale 2017’de gördün. Festival web sitesindeki özet gerçekten umut vericiydi, ancak önyargılarım tarama sırasında tedricen ortadan kayboldu. Filmin, herkesin mutlu yaşayacağı bir masal haline gelmek için belirli bir eğilimi olmasına rağmen, biten filmin varsayılan iyimser hikayeyi küçümsemek için daha koyu tarafları var. Bu daha karanlık taraflardan biri, pek iyi görünmeyen “Finlandiya güvenlik” erkekleridir.

  İlk başrol oyuncumuz Khaled Finlandiya’da sığınma talebinde bulundu. Dışarıdan bize gösterildiği kadarıyla çok temiz bir işleme benziyor. Sığınma başvurusu prosedürüyle ilgili boşta bekleme süresi, sık sık okuduğumuz kaba kenarı gizlemektedir; diğer bir deyişle, başkalarını farklı bir din veya diğer siyasi konumda görürken aralarında bulunan sığınmacıların sorun yarattığını veya GLBT davranışlarını gördüklerinde daha da kötüye gittiğini izin vermeye hazır değilsiniz. Hoşgörüsüzlük, burada halkın birlikte dolması, aynı anda ölmekten sıkılmış olma, beklemek zorunda kalma, faydalı bir şey yapamama göz önüne alındığında çok sorunlu olabilir. Sığınmacıların sayıları ve muhtemel farklılıkları nedeniyle, onları bu tür sıkıntıların önleneceği şekilde sıralamak ve ayırmak tamamen imkansız bir görevdir. Ancak bu filmde, sığınmacılar uyumlu bir şekilde birlikte yaşıyor ve karşılığında iyilik arayamadan nerede olursa olsun birbirlerine yardımcı oluyorlar. Finlandiya, Hollandadaki yanlış yaptığı şeyleri ne yapıyor?

  İkinci ana başrol oyuncumuz Wikström tamamen farklı bir yol izliyor. Rasgele bir sabah, açıkça alkol bağımlısı olan eşiyle birlikte alyans ve ev anahtarlarını terk eder. Stokunu satıyor ancak depolama alanını koruyor (daha sonra beklenmedik bir şekilde faydalı olacak). Yararlı olduğu kanıtlanmış olanı poker yüzü ve personel dahil bir restoran satın alabilmesi için nakit miktarını önemli miktarda artırmayı başarıyor. Envanter ve mobilyaların geri kalanıyla birlikte aldığı restoran personelinin kabiliyeti başlangıçta pek umut verici görünmemekle birlikte, yine de onları korur.

  İlk 30 dakika kadar, iki ana kahramanın hikayeleri tamamen ayrı bir rotayı yönetirler. Onları, sırayla diğer insanlara ve başka bir dekora görünür kılmak suretiyle, açıkça tasvir edilen, her iki yolda da görüyoruz. İltica talebinin reddedilmesinden hemen sonra ve geri gönderilmek üzere bir uçağa taşınmadan önce, Khaled kaçar ve sokakta belirsiz bir hayata başlar. Çöp kovanları arasında, taze restorantör Wikström tarafından uykulu görüldü. Viktoröm, hayatlarının karıştığı anı karıştırdı.

  Restoran işi umduğu kadar iyi gitmiyor. Restoran satın alırken devraldığı personelin kalitesi göz önüne alındığında, ilk günden itibaren sürpriz olmayabilir. Örneğin, birisi menüden sardalya sipariş ettiğinde, yarı açılmış bir kutu aldığı anlamına gelir. Daha sonra, farklı restoran türlerini denediğinde daha fazla mizah izler, örn., Bir yemek kitabı hazırlanan suşi. Diğer deneyler de pek başarılı olamaz. Sürpriz bir muayene, tam olarak bir kitapla değil, aynı şekilde geçer. Bu mizahi sahneler öykünün daha ciddi ana hatlarıyla birbirine karışır.

  Hikaye, istatistiki olarak imkansız olana karşı, bir dizi şanslı grev ve ezici mutlu tesadüfleri içerir. Fakat aksi takdirde söyleyecek bir hikayem olmazdı, ben şikayet edeceğim. Şahit olduğumuz müzik parçalarının çoğu, kafelerde veya lokantalarda, hatta hikâyenin kendisiyle alakalı olmasa da, Khaled’in sitar’ı oynadığı yerde (ki bu doğru ad mı?) Süsleme veya yerel folklor olarak dahil edilmiştir (bence) veya terk edildiğinde kullanılabilir hale geldi ve atık sayıldı.

  Genel olarak bakıldığında, bu film ortalama sinopsisin vaat ettiğinden çok daha iyi. Öte yandan, filmi cazip hale getirmenin tam olarak ne olduğunu açıklamak kolay değil. Khaled’in karşılaştığı düşmanlıklar göz önüne alındığında, ciddi bir undertone göz ardı edilemez ve sığınma talebinin reddine ilişkin motivasyon da, TV’de çürütülmüş gördüğü yanlış gerçeklere dayanan ve Finlandiya’ya kötü bir isim veren bir saçmadır. Bununla birlikte, Wikström ve restoranıyla paralel hikaye, ağır malzemeden bol miktarda rahatlama sağlıyor. Bir kitap veya film, iki veya daha fazla sayıda paralel öykü dizisine dayandığında, hikayelerin hiçbirinin kendi ayakları üzerinde duracak kadar yeterli materyal sunamayacağını varsayarak genelde beklentilerimi düşürürüm, ancak bu sefer önyargımın haksız olduğunu kanıtladı.
  Yönetmeni: Aki Kaurismäki
  Oyuncuları: Elina Knihtilä , Kati Outinen , Sakari Kuosmanen , Janne Hyytiainen , Kaija Pakarinen ,
  IMDb Puanı: 7,3
  Ülkesi ve Yılı: 2017 – Finlandiya , Almanya
  Türü: 1080p Filmler, 2017 Filmleri, Altyazılı Filmler, Dram Filmleri, İMDB 7.0+, Komedi Filmleri, Yabancı Filmler


  fullhdfilmizley.com keyifli seyirler.

 • Tür 2017 Filmleri, Dram Filmleri, Komedi Filmleri
 • Etiket
 • Film Hakkında Düşüncelerinizi Paylaşınız

  Spoiler Ekleyin

  The Other Side of Hope 2017 hd izle